MICHAŁ GUZEK

Osteopata, absolwent studiów podyplomowych na Sutherland College of Osteopathic Medicine, magister fizjoterapii, Terapeuta Manualny wg standardów IFOMPT, prezes Zarządu Stowarzyszenia UrazSzyjny.pl.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:

  • szyjnopochodnych bólów głowy (CH)
  • pourazowej niestabilności odcinka szyjnego kręgosłupa (WAD).
  • dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (TMD),

Doświadczenie – przeprowadził ponad 5 tys. procesów rehabilitacji osób z pourazową niestabilnością odcinka szyjnego, bólami głowy i dysfunkcjami stawu skroniowo-żuchwowego. W swojej pracy od ponad 10 lat wykorzystuje aparat USG do diagnostyki i planowania procesów terapeutycznych.

Kompleksowe podejście – każdy przypadek analizuje indywidualnie i wielopłaszczyznowo. Złożoność procesów chorobowych wymaga współpracy ze sprawnie działającym zespołem specjalistów. Michał tworzy taki zespół z lekarzami specjalizującymi się w neurologii, ortopedii, stomatologii, laryngologii, logopedii i optometrii.

Niezłomny lider i odkrywca – łączy precyzję z energią twórczą. Kreatywność, innowacyjność i abstrakcyjne myślenie pozwalają mu wpadać na pomysły i rozwiązania, które nigdy nie były przez innych stosowane. Jest sercem ArenaMed i przykładem dla innych.


PIOTR GODEK

Lekarz ortopeda, traumatolog, osteopata.

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie II Wydział Lekarski, specjalizacja z ortopedii i traumatologii 1996 i 2003, asystent oddziałów urazowych Szpitala Bielańskiego i Szpitala Barska w Warszawie, absolwent podyplomowych studiów osteopatycznych w Sutherland College of Osteopathic Medicine i dyplomowany osteopata 2010.

Absolwent podyplomowych studiów z Medycyny Bólu na UJ w Krakowie 2018. Doktorat na temat leczenia zachowawczego radikulopatii szyjnej WUM 2019. Obszary zainteresowań – diagnostyka obrazowa narządu ruchu, osteopatia, mini inwazyjne techniki leczenia bólu.


AGNIESZKA BOROWIEC

Logopeda / Mioterapeuta

Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się terapią mowy i głosu, jest specjalistką w zakresie logopedii artystycznej. Prowadzi badania w zakresie biomechaniki mowy.

Neurologopeda, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka.

Założycielka Laboratorium Mowy, pacjentom po urazie kręgosłupa szyjnego pomaga przez przywrócenie właściwej funkcji połykania oraz w przywróceniu właściwych funkcji układu orofacjalnego.


BARTEK PAWELEC

Specjalista z zakresu ortopedii, traumatologii narządu ruchu, oraz ultrasonografii. Absolwent Wydziału Wojskowego Lekarskiego w Łodzi.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń układu mięśniowo – szkieletowego, urazów układu ruchu. 

Karierę zawodową rozpoczynał w Oddziale Ortopedyczno – Urazowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Obecnie pracuje w Klinice Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii CMKP w Otwocku pod kierownictwem Prof. dr hab. n. med. Stanisława Pomianowskiego oraz na Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej w Garwolinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zaopatrywaniu świeżych urazów kończyn i kręgosłupa nabyte podczas pracy w SOR i podczas pełnienia ostrych dyżurów urazowo – ortopedycznych w oddziałach ortopedii.

Na co dzień zajmuje się:

-konsultacjami ortopedycznymi dla dzieci i dorosłych

– operacje z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu w trybie planowym i ostro dyżurowym              

– planowaniem procesu rehabilitacji po zabiegach operacyjnych, urazach

-wykonywaniem badań USG narządu ruchu

-wykonywaniem zabiegów pod kontrolą USG w zakresie wstrzyknięć:

– dostawowych (kwas hialuronowy)

– okołostawowych (PRP)

– okołonerwowych

oraz innymi drobnymi zabiegami z zakresu ortopedii.


DAMIAN MICHALSKI

Mistrz techniki dentystycznej ze specjalizacją dysfunkcji stawów skroniowo – żuchwowych.

Absolwent Mistrza Techniki Dentystycznej w Handwerkskammer Dortmund. Dyplom Mistrzowski obronił w 2009 roku, a w 2013 ukończył Curriculum CMD z leczenia stawów skroniowo-żuchwowych w Amtzell w Niemczech.

Z sukcesem wykonuje pomiary pacjentów za pomocą aksjografu cyfrowego, dzięki któremu można w 100% skutecznie zrehabilitować pacjenta.  Ma dwudziestoletnie doświadczenie w zawodzie oparte na współpracy z lekarzami, fizjoterapeutami i pacjentami.


GRZEGORZ BIGAS

Magister fizjoterapii, absolwent warszawskiej AWF.

Uczestnik wielu szkoleń i kursów z zakresu medycyny sportowej, osteopatii, terapii manualnej oraz anatomii palpacyjnej. Certyfikowany terapeuta manualny wg. standardów IFOMPT (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists).

Od kilku lat prowadzi zajęcia z zakresu biomechaniki i anatomii palpacyjnej dla studentów fizjoterapii. Swoje doświadczenie zdobywał pracując na oddziałach kliniczny oraz indywidualnej rehabilitacji.


GRZEGORZ LEWICKI

Jestem magistrem optometrii, terapeutą wzrokowym, optykiem okularowym. Ukończyłem Optykę Okularową i Optometrię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Optometrię Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Specjalizuję się w diagnostyce i terapii zaburzeń wzrokowych: widzenia obuocznego (zezach jawnych, ukrytych), niedowidzenia, tłumienia międzyocznego, dysfunkcji akomodacji, ruchów oczu, fiksacji (celowania), konwergencji (zbieżności oczu), percepcji wzrokowej.

Swoją wiedzę uzupełniałem uczestnicząc w wielu konferencjach i kursach. Ukończyłem m.in. 3 kursy z zakresu Terapii Wzrokowej prowadzone przez prof. W.C. Maplesa (USA).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (PTOO). Byłem Członkiem Zarządu PTOO w kadencji 2014-2016. W swojej aktywności zawodowej pracowałem dla kilku prywatnych praktyk optometrycznych oraz sieci optycznych, w tym w Wielkiej Brytanii.


JAKUB PRZYCHODZIEŃ

Magister fizjoterapii, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, medycyny sportowej, anatomii palpacyjnej. Certyfikowany terapeuta manualny wg. standardów IFOMPT.

Swoje doświadczenie zdobywał w pracy indywidualnej z pacjentami jak również współpracując z klubami sportowymi oraz pracując w szpitalach klinicznych.

Głównym obszarem jego zainteresowania jest diagnostyka funkcjonalna narządu ruchu oraz planowanie i prowadzenie rehabilitacji pacjentów pooperacyjnych i pourazowych. Prowadząc pacjenta zajmuje się reedukacja jego wzorców ruchowych i zmianą schematów kompensacyjnych w oparciu o wiedzę z zakresu neurofizjologii.


MAŁGORZATA GIERCZAK

Magister fizjoterapii, absolwentka krakowskiej AWF, dyplomowany terapeuta manualny wg. standardów IFOMPT.

Obecnie w trakcie studiów z medycyny osteopatycznej (Sutherland Collage of Osteopathic Medicine). Certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej. Ukończyła wiele kursów podyplomowych z zakresu ortopedii, anatomii palpacyjnej, neurofizjologii i logopedii. Swoje doświadczenie zdobywała współpracując z klubami sportowymi oraz prowadząc terapię indywidualną.

Prowadzi terapię pacjentów pracując nad zmianą schematów kompensacyjnych, poprawą funkcji i stabilizacji narządu ruchu. Specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji wad postawy u dzieci, łącząc wiedzę z zakresu terapii manualnej, Integracji Sensorycznej oraz PNF.


MARTA GIERASIMIUK

Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy Wydział Lekarski- tytuł lek med, absolwentka Collegium Medicum UMK w Toruniu  kierunek Nauk o Zdrowiu- tytuł mgr fizjoterapii.

Specjalista neurologii i specjalista rehabilitacji medycznej.

Uczestniczka wielu konferencji,  kursów i szkoleń z zakresu neurologii i rehabilitacji medycznej.

Pracownik kliniczny – Oddziałach Neurologii, Rehabilitacji Neurologicznej i Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

15-letnie doświadczenie zawodowe pracy z pacjentem.


ZBYSZEK DZIEL

Lekarz stomatolog zajmuje się rehabilitacją narządu żucia i leczeniem protetycznym.

W swojej pracy korzysta z nowoczesnych technik zabiegowych, izolacji pola zabiegowego, powiększenia mikroskopowego oraz materiałów o najwyższej jakości. Prowadzi plany leczenia zarówno w odpowiedzi na chorobę, jak i jej wczesne uniknięcie.

Dla pacjentów po urazie szyjnym wykonuje rejestrację zwarcia  w celu wykonania szyny pozwalającej odzyskać „ciszę mechaniczną” układu stomatologicznego co często stanowi warunek odzyskania właściwej pozycji głowy.